E-pit. Szybkie i wygodne rozliczenie podatku online

Każda osoba fizyczna będąca podatnikiem jest zobowiązana raz w roku dokonać całkowitego rozliczenia PIT. W zeznaniu podatkowym musimy określić wszystkie informacje dotyczące kwot naszych przychodów, zaliczek, ulg, kosztów oraz odliczeń. Na ich podstawie uwzględniając próg zostanie przyznana skala podatkowa. Najmniejszym progiem jest kwota 85,528zł i dopiero po jej przekroczeniu zwiększy się nasz podatek od przychodów z 17% do 32%. Ze względu na fakt, iż możliwości poszły nieco do przodu dzisiaj wszystko jest wykonywane za nas samych, w tym również rozliczenie podatkowe. Mimo to, przed zatwierdzeniem rozliczenia warto sprawdzić czy wszystko zostało uwzględnione i czy nie ma żadnych nieprawidłowości które mogłyby działać na naszą niekorzyść. Jak wynika z ciągle gromadzonych statystyk, coraz więcej osób decyduje się na elektroniczną formę rozliczenia.

 

Zalety rozliczenia elektronicznego podatku

Nie każdy może zdawać sobie z tego sprawę, jednak e-pit rozliczenie przez Internet ma więcej plusów niż z początku mogło się wydawać. Pierwszą i zarazem największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość wypełnienia wniosku nie wychodząc z domu, jest to duża wygoda. Po drugie, jest to skrócenie czasu oczekiwania na zwrot podatku z 3 miesięcy, ponieważ tyle wynosi maksymalny czas w przypadku składania wniosku w formie papierowej do zaledwie 45 dni gdy dokonujemy tego drogą elektroniczną. Po trzecie oszczędzamy swój własny czas, przecież nikt nie chce włóczyć się po urzędach i oczekiwać w długich kolejkach. A e-pit rozliczenie przez Internet to naprawdę bardzo dobry wybór oraz wygoda o której przekonało się kilkanaście milionów podatników. Nie ma się więc czemu dziwić, że z roku na roku odnotowuje się coraz większe liczby dotyczące składania rozliczeń podatkowych za pomocą drogi elektronicznej. Kolejnym plusem o którym nie sposób wspomnieć to brak potrzeby gromadzenia sterty papierów i potwierdzeń, bowiem wszystkie dane gromadzone są w wirtualnych dyskach.

 

Sprawdź swój e-PIT!

Z pewnością możemy tutaj mówić o wygodzie wywodzącej się z faktu, iż składanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną pozwala nam dokonać tego z własnego domu. Po drugie zmniejszamy czas na oczekiwanie przed zwrotem podatku, a co najlepsze wszystko jest generowane automatycznie. Gdy rozliczenie zostanie wykonane przez nas, a nam pozostanie jedynie zatwierdzenie tego procesu to nie zwalnia nas przed osobistym i szczegółowym sprawdzeniem. Z pewnością warto poświęcić kilkanaście minut na rzetelne sprawdzenie wcześniej wygenerowanego rozliczenia, może zdarzyć się większa bądź mniejsza pomyłka która zadziała na nasze nieszczęście. W takiej sytuacji nie musimy się martwić, bowiem jest możliwość własnoręcznej poprawny wybranych szczegółów. Warto dodać, że droga elektroniczna ułatwia cały proces, a składając podatek w formie papierowej do urzędu nie dość że stracilibyśmy mnóstwo czasu to w późniejszej fazie i tak dane musza zostać wprowadzone przez urzędnika do systemu elektronicznego co spowalnia cały proces.