Wskazówki dotyczące utrzymania się na diecieTrzymanie się diety może być wyzwaniem, zwłaszcza w perspektywie średnio- i długoterminowej. W końcu nie jest łatwo trzymać się określonego planu żywieniowego przez kilka tygodni lub miesięcy. Samodyscyplina jest trudna do zdobycia, a większość z nas nie ma żelaznej woli, by oprzeć się wezwaniu naszych ulubionych przekąsek. Na szczęście istnieją sposoby, aby zmniejszyć ciężar, dzięki czemu można osiągnąć swoje cele utraty wagi bez narażania na szwank swojego szczęścia. Czytaj dalej, aby poznać kilka przydatnych porad i wskazówek dotyczących pozostawania na diecie.

Uczyń ze swojej diety zmianę stylu życia, a nie karę

Jeśli uczynisz ze swojej diety karę, prawdopodobieństwo, że będziesz się jej trzymać, jest znacznie mniejsze. Jeśli masz negatywne skojarzenia z dietą, będzie ci o wiele trudniej wytrwać w niej. Jeśli uda ci się zmienić swój sposób postrzegania diety - postrzegać ją jako pozytywną, zmieniającą styl życia decyzję - będziesz mieć o wiele większe szanse na odniesienie sukcesu w dłuższej perspektywie.

  • W rzeczywistości, uczynienie z diety pozytywnego doświadczenia może sprawić, że prawdopodobieństwo sukcesu będzie tak duże, że może się okazać, że polubisz ten proces.
  • Istnieje wiele dowodów na to, że tworzenie łatwych do naśladowania nawyków może pomóc ci pozostać na dobrej drodze.

Jeśli chodzi o dietę, nawyki mogą być niezwykle przydatne na wiele sposobów. Ułatwiają one wejście w rutynę, co może być niezwykle przydatne, gdy próbujesz wprowadzić zmiany w swojej diecie. Nawyki są przydatne również dlatego, że mogą pomóc ci stworzyć pozytywne skojarzenia z dietą. Kiedy zaczynasz postrzegać dietę jako część swojej rutyny, może to znacznie ułatwić trzymanie się jej. Krótko mówiąc, kiedy włączysz dietę do swojej codziennej rutyny, znacznie łatwiej jest się jej trzymać.

Nie waż się zbyt często

Waga waha się naturalnie w oparciu o wiele czynników, więc ważne jest, aby nie ważyć się zbyt często. W końcu chcesz być w stanie spojrzeć poza wagę i skupić się na tym, jak twoje ubrania pasują i jak się czujesz. Prawdopodobnie najlepsze rezultaty uzyskasz, jeśli będziesz ważyć się tylko raz w tygodniu. W ten sposób możesz poświęcić swoją energię na inne części procesu. Jeśli próbujesz być zdyscyplinowany i trzymać się diety, możesz chcieć całkowicie uniknąć wagi. Jeśli ciągle się ważysz, możesz łatwo pozwolić, aby ten dokuczliwy numer stał się centralnym punktem Twojej diety. Wszyscy wiemy, że powinniśmy być dla siebie mili, a jednak większości z nas naprawdę trudno to zrobić. Kiedy stosujesz dietę, może być łatwo umieścić siebie w dół i czuć, że zawiodłeś. W końcu, jeśli próbujesz schudnąć, prawie na pewno będziesz musiał dokonać pewnych poświęceń. Ważne jest, aby uznać, że robisz dobrą rzecz dla siebie i że osiągasz coś wyjątkowego. Ale ważne jest również, aby nagrodzić siebie za całą ciężką pracę, którą wkładasz.