Sprawdzone metody na lepszy sen‍Jeśli jest jedna rzecz, która wpływa na nasze samopoczucie bardziej niż jakakolwiek inna, to jest to sen. Badania wykazały, że osoby, które wystarczająco odpoczywają, są zazwyczaj szczęśliwsze, mniej zestresowane i mają jaśniejszy umysł. Z drugiej strony, ci, którzy nie śpią regularnie, są narażeni na ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie i cukrzyca. Wszyscy wiemy, jak ważny jest sen, ale w miarę jak stresujące życie i szybkie tempo życia nabierają tempa, staje się to o wiele trudniejsze, aby uzyskać wystarczającą ilość snu każdej nocy. Ciało potrzebuje czasu na odpoczynek po długim dniu zajęć - bez tego okresu regeneracji po prostu nie możemy funkcjonować optymalnie. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zwiększyć swoją dzienną dawkę snu

Pewna rutyna

Twoje ciało jest organicznym zegarem i jest zaprojektowane tak, aby podążać za rytmem okołodobowym. Rytm okołodobowy jest bezpośrednio związany z twoim cyklem snu, dlatego ważne jest, aby iść do łóżka i budzić się o tej samej porze każdego dnia. Dzięki temu Twój organizm będzie wiedział, kiedy powinien zacząć odpoczywać. Jeśli masz regularne pory snu, powinieneś spróbować obudzić się o tej samej porze każdego dnia. Jeśli chodzisz do łóżka o 22:00 każdej nocy i budzisz się o 6 rano każdego ranka, staraj się zachować ten harmonogram tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli musisz być z łóżka o określonej godzinie,

Wysokiej jakości łóżko i materac

Wysokiej jakości łóżko tapicerowane firmy Benetsleep to inwestycja, która będzie wyglądać świetnie przez lata. Zapewni również dodatkowy komfort i wsparcie dla Twoich pleców i stawów podczas snu. Jest kilka rzeczy do rozważenia przy wyborze łóżka. Po pierwsze, upewnij się, że łóżko jest wystarczająco solidne, aby utrzymać swoją wagę. Po drugie, znajdź takie, które oferuje odpowiednią ilość wsparcia dla Twojego typu ciała. I w końcu, upewnij się, że dostajesz wysokiej jakości materac i fundament, z których oba są ważne, jeśli chodzi o wspieranie twojego ciała podczas snu.

Filiżanka herbaty rumiankowej

Herbata rumiankowa jest znana z tego, że pomaga w relaksacji i promuje spokojny sen. Rumianek zawiera flawonoidy, które mają właściwości przeciwzapalne. Może to pomóc w leczeniu i zapobieganiu stanom zapalnym w przewodzie pokarmowym, które są najczęstszą przyczyną bezsenności. Rumianek zawiera również związki, które mogą zmniejszyć niepokój, który jest często winowajcą za niespokojny sen. Herbata rumiankowa powinna być spożywana 30 minut do godziny przed snem. Kofeina w herbacie działa jako naturalna pomoc w zasypianiu. Jeśli nie chcesz, aby spożycie kofeiny spowodowało, że nie śpisz całą noc, pamiętaj, aby pić herbatę co najmniej 3 godziny przed snem.

Ćwiczenia oddechowe

Spróbuj wykonać medytację z przewodnikiem lub ćwiczenie oddechowe przed snem. Kilka minut relaksu przed łóżkiem pomoże Ci oczyścić umysł i zrelaksować ciało przed zaśnięciem. Ćwiczenia oddechowe mogą również pomóc Ci zasnąć. Udowodniono, że głębokie oddychanie jest skuteczne w zmniejszaniu stresu, promowaniu relaksu i wywoływaniu snu. Aby wykonać ćwiczenie oddechowe, połóż się na plecach, zamknij oczy i skoncentruj się na swoim oddechu. Weź powolne, głębokie oddechy z przepony, wyobrażając sobie, że każdy oddech oczyszcza twoje ciało i umysł. Możesz również spróbować wyobrazić sobie spokojną scenę. Może to być cokolwiek, od spaceru w parku do dnia na plaży. Wizualizacja relaksującej sceny może pomóc Ci się uspokoić i szybciej zasnąć.