Jak uniknąć zagrożeń internetowych i mieć czystszy komputerInternet to niesamowite miejsce z nieskończonymi możliwościami i przyjaznym interfejsem użytkownika - to znaczy, dopóki nie zaczniesz otrzymywać powiadomień od swojego oprogramowania antywirusowego o podejrzanych działaniach na komputerze. Aby zachować bezpieczeństwo komputera, utrzymać go w dobrym stanie i zapewnić mu optymalną wydajność, należy o niego dbać. Należy go regularnie czyścić i unikać wszelkich zagrożeń lub złośliwych działań online. Kiedy korzystasz z Internetu na swoim komputerze, jest wiele rzeczy, które mogą pójść źle.

Zainstaluj niezawodny program antywirusowy

Jednym z najlepszych sposobów na ochronę komputera przed hakerami jest zainstalowanie programu antywirusowego. Jest to program, który został zaprojektowany do identyfikowania i usuwania wirusów i złośliwego oprogramowania z komputera. Przeskanuje on Twój komputer pod kątem wszelkich zagrożeń i pobierze oprogramowanie do ich usunięcia. Jest to niezbędne narzędzie dla wszystkich komputerów, niezależnie od tego, czy są one używane do pracy, czy do użytku osobistego. Możesz przeczytać więcej o tych programach w naszym artykule, Top 10 Best Antivirus Programs.

Regularna konserwacja komputera

Jeśli utrzymujesz swój komputer w czystości i dobrze o niego dbasz, zauważysz, że działa on znacznie lepiej. Możesz naprawić wszelkie potencjalne problemy, zanim staną się one poważnymi problemami. Czyść komputer regularnie, wycierając go z zewnątrz i usuwając kurz z otworów wentylacyjnych z tyłu. Wewnątrz można użyć sprężonego powietrza, aby usunąć kurz lub brud, który nagromadził się z czasem. Można również użyć niestrzępiącej się szmatki do wytarcia wszystkich powierzchni. Regularne czyszczenie komputera sprawi, że będzie on działał sprawnie i posłuży dłużej. Dobrym sposobem dbania o komputer i utrzymania jego płynności jest przeprowadzanie konserwacji raz w tygodniu. Pomoże to zidentyfikować potencjalne problemy i naprawić je, zanim staną się poważnymi problemami.

Włącz automatyczną aktualizację dla systemu Windows

Użytkownicy systemu Windows powinni mieć włączone automatyczne aktualizacje swojego systemu operacyjnego. Dzięki temu komputer zawsze będzie miał zainstalowane najnowsze poprawki bezpieczeństwa. Łatki te obejmują aktualizacje zabezpieczeń, które mają na celu załatanie wszelkich luk w oprogramowaniu komputera. Włączenie automatycznych aktualizacji pozwala komputerowi na automatyczne pobieranie i instalowanie tych aktualizacji. Dzi ki temu nie zapomnisz ich zainstalowa , co w przeciwnym razie doprowadzi do posiadania nieaktualnego komputera.