Jesień i zima to pory roku, w których nasze ciało wymaga szczególnej opiekiJednak jesień to czas, kiedy trzeba ćwiczyć. Ponieważ jest to najlepszy czas na to. Chłodna pogoda i krótsze dni dostarczają mnóstwo wymówek, aby pozostać w środku. Teraz jest najlepszy czas, aby włączyć trening siłowy do swojej rutyny fitness, ponieważ jest to pora roku, w której masz najwięcej energii. Jeśli chodzi o napoje, powinieneś zrezygnować z napojów gazowanych i zacząć pić więcej herbaty. Powinieneś zmniejszyć spożycie sodu, jeść mniej tłuszczu i więcej warzyw. Nie zapominajmy o dodaniu naturalnych owoców, które są bogate w witaminy. Są one najlepszymi przekąskami jesienią i zimą. Teraz do Ciebie należy wybór, które z tych jesiennych i zimowych porad zdrowotnych chcesz zastosować!

Utrzymanie zdrowej diety jesienią i zimą

Jesień i zima to pory roku, w których nasz organizm potrzebuje więcej witamin, minerałów i innych składników odżywczych do walki z przeziębieniami i różnymi infekcjami. Dlatego jesienią i zimą powinnaś utrzymywać zdrową dietę. Powinieneś jeść więcej naturalnych i świeżych produktów. I powinieneś zwracać mniejszą uwagę na kalorie, a większą na witaminy i minerały. Postaraj się dodać do swojej diety witaminy C, E i A oraz kwasy tłuszczowe omega-3, a wzmocnisz swoją odporność. Upewnij się też, że dostarczasz z diety odpowiednią ilość żelaza i wapnia.

Suplementy

Łatwo wpaść w pułapkę myślenia, że ponieważ pogoda robi się chłodniejsza, możesz bez konsekwencji spakować się na kilka dodatkowych kilogramów. Nie jest to prawda i należy pamiętać, że trzeba uważać na swoją dietę przez cały rok. Jednak w okresie jesienno-zimowym możesz chcieć zwiększyć ilość witamin i minerałów w swojej diecie, aby utrzymać zdrowie i ciepło. Istnieje wiele witamin, które możesz przyjmować, aby pomóc poprawić swoje zdrowie w tej porze roku. Jedną z najlepszych witamin do zażywania podczas jesieni i zimy jest witamina C. Witamina C jest przeciwutleniaczem, który może pomóc chronić organizm przed infekcjami i bakteriami. Inną witaminą, którą możesz wziąć jest witamina E. Witamina E może pomóc poprawić krążenie i zmniejszyć ryzyko uzyskania zakrzepów krwi.

Przytulność w mieszkaniu

Teraz, gdy przeszliśmy przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby utrzymać się zdrowym i wolnym od stresu podczas jesiennych i zimowych miesięcy, jest jeszcze jedna ostatnia rzecz, o której musimy porozmawiać. To jak możesz sprawić, że Twój dom będzie jeszcze bardziej przytulny i zachęcający podczas chłodniejszych miesięcy. Nie wystarczy tylko upewnić się, że masz mnóstwo koców i ciepłych ubrań. Twój dom również musi być w stanie przytulnym i zapraszającym. To właśnie tam pojawiają się te jesienne i zimowe pomysły na dekoracje. Twój dom jest twoją spokojną ucieczką od zgiełku codziennego życia. Dlaczego więc nie wykorzystać tych szczególnych okresów w roku do ich pełnego potencjału?