Terapia z psami to doskonały sposób na poprawę zdrowia, złagodzenie stresu i po prostu poczucie szczęściaNie ma wątpliwości, że psy mają moc całkowitego zmieniania życia na lepsze. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest wprowadzić psa do swojego życia, nigdy nie było lepszego czasu na przyjęcie psa niż teraz, biorąc pod uwagę obecny stan świata. Nie tylko terapia z udziałem psa może pomóc ludziom poczuć się lepiej, ale może również pomóc zaoszczędzić pieniądze. Na przykład, koszt wizyty psa terapeutycznego jest znacznie mniejszy niż koszt podawania leków lub zapewnienia innych konwencjonalnych metod leczenia. Co więcej, pozytywne efekty terapii z psami są długotrwałe, co czyni ją doskonałą inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie człowieka.

Jakie są korzyści z terapii z udziałem psów?

Istnieje wiele korzyści z wykorzystania psów terapeutycznych w placówkach opieki zdrowotnej i innych miejscach. Psy mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi i stres, promować socjalizację, zachęcać do ćwiczeń, a nawet pomagać osobom w żałobie. Wykazano, że terapia z udziałem psów znacząco obniża ciśnienie krwi i poziom kortyzolu u ludzi. Obecność psa może również pomóc przełamać lody i złagodzić lęk społeczny. Wykazano również, że wizyty psów zmniejszają uczucie smutku, samotności i depresji, szczególnie u osób w żałobie.

Czy terapia z psami niesie ze sobą jakieś ryzyko?

Wszystkie psy terapeutyczne oraz ich opiekunowie są dokładnie sprawdzani i szkoleni, aby zminimalizować potencjalne ryzyko związane z wizytami psów terapeutycznych. Terapia z udziałem psów nie jest odpowiednia dla wszystkich, a niektóre osoby powinny unikać lub ograniczać kontakt z psami. Ludzie, którzy mają ekstremalne alergie, są bardzo chorzy, mają osłabiony system odpornościowy lub są w stanie silnego stresu emocjonalnego powinni unikać terapii z udziałem psów. Osoby, które niedawno przeszły operację, są w ciąży lub mają zaburzenia krzepnięcia krwi również powinny unikać terapii z udziałem psów.

Jak wprowadzić więcej psów do ośrodków opieki?

Wszystkie psy są w stanie odnieść korzyści ze szkolenia psów terapeutycznych, niezależnie od rasy czy wielkości. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze psa terapeutycznego jest znalezienie takiego, który dobrze pasuje do Twojej osobowości i stylu życia. Terapia z udziałem psa to doskonały sposób na oddanie się społeczności lokalnej i zapewnienie wsparcia osobom potrzebującym. Szkolenie psa terapeutycznego to zabawny sposób na zbudowanie pozytywnego programu modyfikacji zachowań, który pomoże Ci poznać nowych ludzi i stać się bardziej aktywnym w swojej społeczności. Najpierw ustal, czy terapia z udziałem psa jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Jeśli tak, znajdź grupę psów terapeutycznych w swojej okolicy i zgłoś się na szkolenie. Możesz również zapisać się na szkolenie psa terapeutycznego online. Pamiętaj, aby sprawdzić w lokalnych placówkach opieki zdrowotnej, czy przyjmują one nowe zespoły psów terapeutycznych. Dołącz do organizacji psów terapeutycznych, aby nawiązać kontakt z innymi zespołami i uzyskać wsparcie od doświadczonych mentorów.