Cena zaprojektowania strony internetowej – od czego zależy?To jest podstawowe pytanie, na które chcemy znaleźć odpowiedź. Nie jest to łatwe, ponieważ istnieje wiele zależności. Pytanie o konkretną cenę strony internetowej, bez choćby podstawowego określenia oczekiwań, jest jak pytanie o cenę samochodu. Każdy wie, że cena samochodu zależy od wyposażenia, marki czy długości obsługi technicznej. Na ostateczny koszt budowy samochodu składa się wiele czynników. To samo dotyczy ceny strony internetowej. Jakość wykonania, funkcjonalność, projekt graficzny czy okres wsparcia technicznego to bardzo ważne składowe. Wpływają na ostateczny koszt zaprojektowania strony internetowej.

Zanim zapytasz, ile kosztuje strona internetowa, zastanów się, czego potrzebujesz

Zanim zapytamy o cenę, zastanówmy się, czego tak naprawdę oczekujemy. Warto spisać skład poszczególnych zakładek serwisu. Na tym etapie od razu pojawią się pomysły na narzędzia, które powinien stworzyć wykonawca. Możemy zażądać, aby na stronie znajdował się formularz kontaktowy, newsletter, blog, a nawet sklep internetowy. Stworzenie tego wszystkiego wymaga czasu i umiejętności, a co za tym idzie ma wpływ na ostateczny koszt.

Istnieje wiele różnych typów stron internetowych. Strona internetowa, która będzie wizytówką firmy, z pewnością będzie prosta i szybka w budowie. Może być zorganizowana w formie podstron lub w formie tzw. one-pagera, gdzie cała treść znajduje się na jednej przewijanej stronie głównej. Serwis może mieć również bardziej rozbudowaną strukturę. Jeśli chcemy publikować na nim artykuły, grafiki czy pliki do pobrania, warto to przewidzieć już na etapie składania zapytania ofertowego.

Istnieją również witryny typu premium. Są to projekty oparte często na oryginalnych rozwiązaniach technicznych i posiadające grafikę dopracowaną w każdym pikselu. Strony takie często wzorowane są na największych markach czy firmach odzieżowych. To jak Bentley na stronach internetowych. Tego typu strony są wyznacznikami i kreują trendy w całym internecie. Tworzą je najwięksi specjaliści w branży, którzy operują budżetami z wieloma zerami. Miejmy to na uwadze, zanim zapytamy o koszt stworzenia strony, która jest drugim Facebookiem 🙂

Wycena za stworzenie stron uzależniona jest od zleceniobiorcy

Na rynku mamy wiele możliwości. Zaprojektowaną stronę internetową możemy zlecić osobie prywatnej (freelancer), specjalistycznej firmie lub wykonać ją samodzielnie. Firmą specjalizującą się w tworzeniu stron internetowych w mieście Bydgoszcz, jest Agencja Interaktywna SITAB, mająca w swojej ofercie strony internetowe Bydgoszcz. W tym miejscu należy wspomnieć o terminach i komunikacji. Freelancerzy często potrzebują więcej czasu na ukończenie projektu niż agencje interaktywne. Kontakt z nimi też jest trochę płynny, ze względu na prywatne obowiązki lub pracę w domu. Freelancerzy natomiast mają mniejsze wymagania finansowe niż agencje interaktywne. Przewaga jest po stronie freelancerów, ale nie zawsze taniej znaczy lepiej. Więc kogo wybrać? Jeżeli zależy Ci na pewności i szybkiej realizacji, postaw na sprawdzoną Agencję Interaktywną!